0 Košík/Cart 0 Kč

Vesna Fromdream - obrazy, oblečení, výstavy

Informace o mně

Malování je pro mě hlubokou meditací a napojením, kdy jen tvořím bez ohledu na čas. Někdy jsem sama překvapená, co vzniká a jak se každý obraz během tvorby vyvíjí. Baví mě, jak mohu z ničeho na bílém plátně postupně uskutečnit světy a prostory z mých představ. Tematicky vycházím z nesčetných poznámek a skic, které si už léta zaznamenávám, ale maluji i na přání, kdy je pro mne nejzajímavější výzvou realizovat nejasnou představu obrazu jen podle umístění v prostoru a osobnosti budoucího majitele.

Jak jedna horká vana navždy změnila můj život aneb MOJE CESTA K MALOVÁNÍ

Malování a další výtvarné techniky mě provází od dětství. Jasně, i já chodila do lidušky a prošla různými kurzy např. keramika, kresba zátiší rudkou i uhlem, grafická technika suché jehly, linoryt a vrcholným dílem byla v kurzu dřevořezby plně pohyblivá loutka koně. Postupně jsem se dostala do ateliéru kreslení lidské postavy a aktu. Ale stále to byla jen kresba. Malbu jsem nezkoušela.

Když přišel čas vybrat si střední školu, rozhodla jsem se pro textilní výtvarnictví, abych se naučila zase něco nového. Kromě školních hodin kresby zátiší, portrétů a postav jsem doma pracovala s pastelkama a později se přidaly i akvarelové pastelky a akvarel. Ale oleji jsem se stále úspěšně vyhýbala ;-)

Zajímavou etapou tvorby bylo malování klubů – velkoformátové obrazy přímo na stěnu. Bylo potřeba pracovat rychle, na obrovské ploše a s naprostým respektem a otevřeností k prostoru. To byla výzva! Také jsem hodně času věnovala práci s textilem: šila jsem hračky a bytové doplňky. Vytvářela jsem i vlastní oblečení a trička – malovaná nebo s vlastními tisky. To všechno ale byla jen příprava pro to, co mne teprve čekalo.

Když jsem opustila poslední kancelářskou práci – ano, sama to nechápu, jak jsem se mohla dobrovolně dostat do kanclu, dala jsem si tu nejdůležitější koupel ve svém životě. „Co budu dělat?“ letělo mi hlavou. Myšlenka koupit plátna a olejové barvy, se kterými jsem nikdy nic nezkoušela, byla tak bláznivá a současně lákavá, že jsem to udělala a začala. Sama, bez kurzů, jen s tím, co jsem se naučila v jiných technikách.

Nevěděla jsem, jak si sama připravit plátno, jak namíchat a ředit barvy, ani jak pracovat se samotnou technikou. Prostě jsem to zkoušela a učila se praxí. Vznikly první jednoduché malby a komiksové postavy. A tehdy i první výstava s kamarádkama ze školy. To byla velká legrace a já si uvědomila, že lidi moje tvorba zajímá. To mě podpořilo, abych se malbě začala věnovat naplno.

První samostatný výstavy byly krkolomný, ale já chtěla svoje díla sdílet s dalšími a tak jsem sháněla prostory, lidi, který moje obrazy odvezou na místo, a pak je sama instalovala třeba i 5 hodin, aby výstava proběhla. Dneska zvládnu připravit výstavu do hodiny ;-)

Moje hlavní technika je momentálně olej a občas trochu akryl. Stále aktivně tvořím, podle svých nápadů nebo na zakázku a své obrazy pravidelně vystavuju. Ani po letech se místa výstav nemění - kavárny, čajovny, kluby a restaurace, tam můžete být v „přímém kontaktu“ s mými obrazy. Nebaví mě, že by se měl někdo na obrazy jen dívat. Obraz má být součást prostředí, má to být celek, něco, co vám dává víc než jen podívat se bez dechu z uctivé vzdálenosti a pak přejít k dalšímu exponátu.

Maluju už od roku 2001.
Vytvořila jsem již 500 originálů obrazů.
Uspořádala jsem více než 50 samostatných výstav.

Nejen malováním člověk je živ

Když zrovna nemaluji, tvořím oblečení. Velmi mě lákají kožené věci, kostýmy z filmů a počítačových her, které jsou moje další vášeň. Nejlépe strategie a hlavně Diablo a WoW, kde ozbrojena a nabitá magií jdu s partou do dungeonu vymýtit pekelné bytosti, monstra, mutanty, nebo jinou havěť.

Čtení komiksů je prostě boží (Hellboy, B.P.R.D., Goon, Sin city, Persepolis...) K tomu patří sci-fi/ fantasy literatura jako Pratchet, John Wyndham, China Miewille a také filmy od komiksových hrdinů Strážci galexie, Dead pool, po anime od Miyazaki, komedie etc. Ke čtení duchovní literatura taky super.

Jinak tanec, hlavně psytrance a to nejlépe v přírodě, takže festivaly s kámošema! Nemohu si odpustit a k životu potřebuji koncerty vážné hudby, saunu, vanu, dlouhé procházky v přírodě, výlety a koupačky, galerie/výstavy, chutné jídlo, 100 % čokoládu, křupínky, hlasové projevy, milostné pletky a vůbec oživující a vášnivé věci... Je toho díky bohu hodně!

Slovo nuda neznám. Rozčiluje mě neochota, přehnané odsuzování a nejasné dohody. Jo a strašná je kapusta, olivy, na všem sýr, cukr a pár dalších fujtajblů ;-)...

Vesna

Vesna Fromdream

Vesna Fromdream

shaman, tantra coach, umělec

Byl podzim roku 2001 a vyhodili mě z práce.
Místo abych se litovala, dala jsem si horkou koupel a přemýšlela, co budu dělat. Než vychladla voda, bylo to naprosto jasné. Nakoupila jsem plátna, olejové barvy a ačkoliv pro mě byla olejomalba neznámou technikou, začala jsem tvořit. První výstavy a reakce lidí mi dodaly odvahu pokračovat. A tak nepřestávám a tvořím...

řekni mi víc
Kontaktní formulář